Jesteś nowy w zarządzie, albo nie potrafisz „dogadać się z Twoim księgowym”? Nie wiesz, co musisz, a czego nie musisz robić, aby działać zgodnie z prawem? Chciałbyś się dowiedzieć o co chodzi w ZUS, a o co w kontach księgowych?
Zapisz się na webinarium, które rozwieje Twoje wątpliwości z tego zakresu. Webinarium, które poprowadzi praktyk, który od lat prowadzi księgowość w organizacjach pozarządowych.
Program:
- Dlaczego i na jakiej podstawie NGO muszą prowadzić księgowość?
- Definicja działalności gospodarczej. Kiedy należy ją zarejestrować?
- Jakie są formy prowadzenia księgowości organizacji pozarządowych?
- Jak wybrać dobre biuro księgowe?
- Na czym polega prowadzenie pełnej księgowości? ABC podstaw księgowych
- Obowiązki NGO wynikające z ustaw podatkowych – wybrane aspekty prawne
- Zatrudnienie pracownika (obowiązki pracodawcy wynikające z kodeksu pracy i ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych -ZUS).
Kiedy:
27 października o 16.30 – 18.00
Gdzie:
Online. Na platformie clickmeeting
Szkolenie poprowadzi dla was:
Tomasz Łaszczych – Właściciel biura księgowego, absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, ukończył studia podyplomowe (Akademia Ekonomiczna w Katowicach) w zakresie Controllig. Wiedza i doświadczenie to praktyka w firmie audytorskiej oraz ponad 10 lat pracy w spółce produkcyjnej na jako Główny Księgowy. Uprawniony na podstawie Certyfikatu Ministerstwa Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych (od 2007 roku). Księgowością i problematyką sektora NGO zajmuje się od 2016 roku.
Rejestracja na spotkanie jest prowadzona za pomocą następującego linka: FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO dla nowych uczestników i uczestniczek projektu. Osoby, już uczestniczące w projekcie dostaną prywatnego linka z zaproszeniem na webinarium.
Po otrzymaniu zgłoszenia uczestnik musi wypełnić pełny komplet formularzy zgłoszeniowych (online) spełniający wymogi unijne, a potem otrzyma link dostępu do wydarzenia wraz z hasłem do webinarium.
Zasady udziału: Projekt „Z prawem na TY!” jest finansowany ze środków Unii Europejskiej dlatego każda osoba musi wypełnić formularze zgłoszeniowe do udziału w projekcie i zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Dodatkowo każdy uczestnik projektu musi reprezentować organizację pozarządową, co musi zostać potwierdzone wypełnionym drukiem zgłoszenia organizacji pozarządowej do udziału w projekcie. Wypełnione dokumenty należy oddać w biurze projektu lub podczas 1 wydarzenia edukacyjnego, w którym weźmie się udział.
Zgodnie z zapisami projektu i jego regulaminem organizacja pozarządowa to stowarzyszenie, fundacja, spółdzielnia socjalna, kościelna osoba prawna, spółka z o.o. non-profit, klub sportowy. Jeżeli reprezentowany podmiot ma inną formę prawną prosimy o kontakt z biurem projektu pod numerem tel.: 536 117 187 – wspólnie ustalimy, czy taka organizacja może otrzymać wsparcie w ramach proponowanego programu.
W razie pytań lub wątpliwości również prosimy o kontakt z biurem projektu pod numerem tel.: 536 117 187 lub e-mail: prawo [@] mostkatowice.pl
Do pobrania: