Podstawy rachunkowości dla NGO – zaproszenie na webinarium w dniu 27 października

banner z informacjami

Jesteś nowy w zarządzie, albo nie potrafisz „dogadać się z Twoim księgowym”? Nie wiesz, co musisz, a czego nie musisz robić, aby działać zgodnie z prawem? Chciałbyś się dowiedzieć o co chodzi w ZUS, a o co w kontach księgowych?

Zapisz się na webinarium, które rozwieje Twoje wątpliwości z tego zakresu. Webinarium, które poprowadzi praktyk, który od lat prowadzi księgowość w organizacjach pozarządowych.

Program:

  1. Dlaczego i na jakiej podstawie NGO muszą prowadzić księgowość?
  2. Definicja działalności gospodarczej. Kiedy należy ją zarejestrować?
  3. Jakie są formy prowadzenia księgowości organizacji pozarządowych?
  4. Jak wybrać dobre biuro księgowe?
  5. Na czym polega prowadzenie pełnej księgowości? ABC podstaw księgowych
  6. Obowiązki NGO wynikające z ustaw podatkowych – wybrane aspekty prawne 
  7. Zatrudnienie pracownika (obowiązki pracodawcy wynikające z kodeksu pracy i ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych -ZUS).

Kiedy:

27 października o 16.30 – 18.00

Gdzie:

Online. Na platformie clickmeeting

Szkolenie poprowadzi dla was:

Tomasz Łaszczych – Właściciel biura księgowego, absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, ukończył studia podyplomowe (Akademia Ekonomiczna w Katowicach) w zakresie Controllig. Wiedza i doświadczenie to praktyka w firmie audytorskiej oraz ponad 10 lat pracy w spółce produkcyjnej na jako Główny Księgowy. Uprawniony na podstawie Certyfikatu Ministerstwa Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych (od 2007 roku). Księgowością i problematyką sektora NGO zajmuje się od 2016 roku.

Rejestracja na spotkanie jest prowadzona za pomocą następującego linka: FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO dla nowych uczestników i uczestniczek projektu. Osoby, już uczestniczące w projekcie dostaną prywatnego linka z zaproszeniem na webinarium.

Po otrzymaniu zgłoszenia uczestnik musi wypełnić pełny komplet formularzy zgłoszeniowych (online) spełniający wymogi unijne, a potem otrzyma link dostępu do wydarzenia wraz z hasłem do webinarium.

Zasady udziału: Projekt „Z prawem na TY!” jest finansowany ze środków Unii Europejskiej dlatego każda osoba musi wypełnić formularze zgłoszeniowe do udziału w projekcie i zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Dodatkowo każdy uczestnik projektu musi reprezentować organizację pozarządową, co musi zostać potwierdzone wypełnionym drukiem zgłoszenia organizacji pozarządowej do udziału w projekcie. Wypełnione dokumenty należy oddać w biurze projektu lub podczas 1 wydarzenia edukacyjnego, w którym weźmie się udział.

Zgodnie z zapisami projektu i jego regulaminem organizacja pozarządowa to stowarzyszenie, fundacja, spółdzielnia socjalna, kościelna osoba prawna, spółka z o.o. non-profit, klub sportowy. Jeżeli reprezentowany podmiot ma inną formę prawną prosimy o kontakt z biurem projektu pod numerem tel.: 536 117 187 – wspólnie ustalimy, czy taka organizacja może otrzymać wsparcie w ramach proponowanego programu.

W razie pytań lub wątpliwości również prosimy o kontakt z biurem projektu pod numerem tel.: 536 117 187 lub e-mail: prawo [@] mostkatowice.pl

Do pobrania:

Paczka dokumentów projektowych w wersji word i .pdf.

Skip to content