Otwarte dane to bardzo ciekawe zjawisko. Tych danych w e-świecie jest coraz więcej i coraz lepiej możemy podejmować decyzje w naszych organizacjach w oparciu o nie. Są to dane dotyczące środowiska, jakości powietrza, przestępczości i wielu innych zagadnień.
Na spotkaniu dowiesz się, jak pracować z danymi:
- wewnątrz organizacji;
- lokalnymi (repozytoria danych, Bank Danych Lokalnych);
- dot. planowania przestrzennego;
- z oficjalnych rejestrów, biuletynów informacji publicznej, itp.
Program:
- Czego oczekujesz po warsztacie? Po co nam otwarte dane?
- Jak dobrze podejmować i oceniać decyzje (organizacja, społeczność lokalna) – metoda Mediating Assessments Protocol (MAP)?
- Jak korzystać z danych przy podejmowaniu decyzji?
- Gdzie szukać danych i jak z nimi pracować?
- Jak udostępniać dane?
Kiedy:
3 marca o 10.00 – 14.00
Gdzie:
Online. Na platformie clickmeeting
Szkolenie poprowadzi dla was:
Paweł Wyszomirski: Prezes Zarządu Fundacji Napraw Sobie Miasto i założyciel OpenAir – asystent jakości powietrza, kurator konferencji TEDxKatowice. Współpracownik University College London. Publikował m.in. w Miasto Think Tank, Magazynie Autoportret. Autor książki „Mieszkam-TU.eu. Jak tworzyć lepsze miasta? – budżet obywatelski w działaniu”. Redaktor książek „Jak rozwiązywać problemy lokalne dzięki mapom?” i „Przedsiębiorczość społeczna 2.0”. Członek komitetu zarządzającego działaniem „Citizen Science to promote creativity, scientific literacy, and innovation throughout Europe” w ramach europejskiej sieci COST.
Rejestracja na spotkanie jest prowadzona za pomocą następującego linka: FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO dla nowych uczestników i uczestniczek projektu. Osoby, już uczestniczące w projekcie dostaną prywatnego linka z zaproszeniem na webinarium.
Po otrzymaniu zgłoszenia uczestnik musi wypełnić pełny komplet formularzy zgłoszeniowych (online) spełniający wymogi unijne, a potem otrzyma link dostępu do wydarzenia wraz z hasłem do webinarium.
Zasady udziału: Projekt „Z prawem na TY!” jest finansowany ze środków Unii Europejskiej dlatego każda osoba musi wypełnić formularze zgłoszeniowe do udziału w projekcie i zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Dodatkowo każdy uczestnik projektu musi reprezentować organizację pozarządową, co musi zostać potwierdzone wypełnionym drukiem zgłoszenia organizacji pozarządowej do udziału w projekcie. Wypełnione dokumenty należy oddać w biurze projektu lub podczas 1 wydarzenia edukacyjnego, w którym weźmie się udział.
Zgodnie z zapisami projektu i jego regulaminem organizacja pozarządowa to stowarzyszenie, fundacja, spółdzielnia socjalna, kościelna osoba prawna, spółka z o.o. non-profit, klub sportowy. Jeżeli reprezentowany podmiot ma inną formę prawną prosimy o kontakt z biurem projektu pod numerem tel.: 536 117 187 – wspólnie ustalimy, czy taka organizacja może otrzymać wsparcie w ramach proponowanego programu.
W razie pytań lub wątpliwości również prosimy o kontakt z biurem projektu pod numerem tel.: 536 117 187 lub e-mail: prawo [@] mostkatowice.pl
Do pobrania:
Paczka dokumentów projektowych w wersji word i .pdf.
Działania projektowe zostały dofinansowane z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014 – 2020.