„Polski Ład – gdzie szukać rzetelnych informacji? Bądź na bieżąco z procesem stanowienia prawa” – zaproszenie na webinarium w dniu 10 lutego

banner z zaproszeniem na szkolenie

Polski Ład wywrócił nasze pozarządowe i księgowość życie do góry nogami. Cały czas jest błagan, a w internecie bardzo trudno jest znaleźć rzetelne informacje. Trudno się dziwić, gdyż sam Nowy Ład to kilkaset stron odnośników do innych ustaw oraz kilkanaście rozporządzeń, w tym rozporządzeń do zmiany rozporządzeń…

Na spotkaniu postaramy się uporządkować ten chaos informacyjny, gdzie szukać informacji i pokażemy Wam na czym się skupić i jak zacząć wdrażać Nowy Ład w waszych organizacjach.

Spotkanie poprowadzi praktyk – adwokat z 17-letnim stażem pracy, właścicielka kancelarii adwokackiej.

Program:

1. Proces powstawania Polskiego Ładu;
2. Dlaczego nikt nic nie wie, czyli  o konstrukcji samego aktu prawnego;
3. Akty prawa zależne od Polskiego Ładu;
4. Gdzie szukać rzetelnych i konkretnych informacji o Polskim Ładzie?

Kiedy:

10 lutego 2022 r. w godzinach 10.00 – 11.30

Gdzie:

Online.

Uwaga – wymagana rejestracja.

Szkolenie poprowadzi dla was:

Adw. Alicja Danielewska-Podolak ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w 2000 roku, z wynikiem bardzo dobrym i obroną pracy magisterskiej z zakresu prawa cywilnego. Odbyła aplikację sądową w Sądzie Okręgowym w Katowicach i pracowała jako aplikant etatowy, a następnie asesor sądowy do 2004 roku. W styczniu 2005 roku roku złożyła ślubowanie adwokackie przed Okręgową Radą Adwokacką w Katowicach i od tej pory tj. od 17 lat, wykonuje zawód adwokata.
Adwokat Alicja Danielewska-Podolak prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką z siedzibą w Katowicach, kilka lat temu rozbudowaną o filię w Mikołowie. Zajmuje się zarówno sprawami cywilnymi, jak i karnymi – reprezentując swoich klientów we wszystkich rodzajach spraw i przed wszystkimi instancjami. Specjalizuje się jednak głównie w sprawach cywilnych i rodzinnych.
Prowadzi także sprawy administracyjne, zarówno w zakresie procesowym (sprawy sądowej) jak w wszelkie inne sprawy tzw. urzędowe.
W ramach prowadzonej kancelarii współpracuje z innymi podmiotami: notariuszami, komornikami, radcami prawnymi i mediatorami sądowymi, w celu jak zapewnienia jak najpełniejszej ochrony prawnej swoim klientom.

Rejestracja na spotkanie jest prowadzona za pomocą następującego linka: FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO dla nowych uczestników i uczestniczek projektu. Osoby, już uczestniczące w projekcie dostaną prywatnego linka z zaproszeniem na webinarium.

Po otrzymaniu zgłoszenia uczestnik musi wypełnić pełny komplet formularzy zgłoszeniowych (online) spełniający wymogi unijne, a potem otrzyma link dostępu do wydarzenia wraz z hasłem do webinarium.

Zasady udziału: Projekt „Z prawem na TY!” jest finansowany ze środków Unii Europejskiej dlatego każda osoba musi wypełnić formularze zgłoszeniowe do udziału w projekcie i zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Dodatkowo każdy uczestnik projektu musi reprezentować organizację pozarządową, co musi zostać potwierdzone wypełnionym drukiem zgłoszenia organizacji pozarządowej do udziału w projekcie. Wypełnione dokumenty należy oddać w biurze projektu lub podczas 1 wydarzenia edukacyjnego, w którym weźmie się udział.

Zgodnie z zapisami projektu i jego regulaminem organizacja pozarządowa to stowarzyszenie, fundacja, spółdzielnia socjalna, kościelna osoba prawna, spółka z o.o. non-profit, klub sportowy. Jeżeli reprezentowany podmiot ma inną formę prawną prosimy o kontakt z biurem projektu pod numerem tel.: 536 117 187 – wspólnie ustalimy, czy taka organizacja może otrzymać wsparcie w ramach proponowanego programu.

W razie pytań lub wątpliwości również prosimy o kontakt z biurem projektu pod numerem tel.: 536 117 187 lub e-mail: prawo [@] mostkatowice.pl

Do pobrania:

Paczka dokumentów projektowych w wersji word i .pdf.

Skip to content