Wyszukiwanie informacji publicznych, w tym orzecznictwo – zaproszenie na szkolenie

banner z zaproszeniem na szkolenie

Podczas szkolenia zajmiemy się bardzo istotnymi kwestiami z obszaru stanowienia prawa i państwowości – dostępem do informacji publicznej oraz procesem stanowienia prawa. Na spotkaniu pokażemy Wam również, jak prawo dostępu do informacji publicznej wpływa na rzeczywistość funkcjonowania organizacji pozarządowych. 

Program:

7 lutegow godzinach 8.00 – 16.00

Rodzaje źródeł prawa powszechnie obowiązującego (z wyłączeniem prawa międzynarodowego i prawa miejscowego). Blok poświęcony wyjaśnieniu jak w ogóle prawo jest podzielone i omówieniu głównych źródeł praw od „góry” w hierarchii tj. Konstytucji, ustaw i rozporządzeń.

Tworzenie prawa – inicjatywa ustawodawcza, procedura stanowienia, wejście w życie.

8 lutego, w godzinach 8.00 – 16.00

1. O co możemy pytać władze i co muszą nam udostępniać.
2. Jak możemy pytać o informację publiczną, czy to kosztuje i ile trwa?
3. Po co są Biuletyny Informacji Publicznej i co w nich powinno być.
4. Co zrobić jak nie mam odpowiedzi na moje pytania?

Gdzie:

Zabrze. Dokładane miejsce spotkania zostanie ustalone po rekrutacji grupy szkoleniowej.

Uwaga – wymagana rejestracja. Obowiązuje limit miejsc. 

Rejestracja na spotkanie jest prowadzona za pomocą następującego linka: FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO dla nowych uczestników i uczestniczek projektu. Osoby, już uczestniczące w projekcie dostaną zaproszenie na szkolenie.

Po otrzymaniu zgłoszenia uczestnik musi wypełnić pełny komplet formularzy zgłoszeniowych (online) spełniający wymogi unijne, a potem otrzyma link dostępu do wydarzenia wraz z hasłem do webinarium.

Zasady udziału: Projekt „Z prawem na TY!” jest finansowany ze środków Unii Europejskiej dlatego każda osoba musi wypełnić formularze zgłoszeniowe do udziału w projekcie i zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Dodatkowo każdy uczestnik projektu musi reprezentować organizację pozarządową, co musi zostać potwierdzone wypełnionym drukiem zgłoszenia organizacji pozarządowej do udziału w projekcie. Wypełnione dokumenty należy oddać w biurze projektu lub podczas 1 wydarzenia edukacyjnego, w którym weźmie się udział.

Zgodnie z zapisami projektu i jego regulaminem organizacja pozarządowa to stowarzyszenie, fundacja, spółdzielnia socjalna, kościelna osoba prawna, spółka z o.o. non-profit, klub sportowy. Jeżeli reprezentowany podmiot ma inną formę prawną prosimy o kontakt z biurem projektu pod numerem tel.: 536 117 187 – wspólnie ustalimy, czy taka organizacja może otrzymać wsparcie w ramach proponowanego programu.

W razie pytań lub wątpliwości również prosimy o kontakt z biurem projektu pod numerem tel.: 536 117 187 lub e-mail: prawo [@] mostkatowice.pl

Do pobrania:

Paczka dokumentów projektowych w wersji word i .pdf.

Skip to content