Jeżeli czujesz, że Twoja organizacja pozarządowa „stanęła w miejscu” i przestała się rozwijać, to powinieneś dać sobie trochę czasu na strategiczne zaplanowanie dalszych działań w Twojej organizacji.
Proponowane szkolenie, które jest prowadzone przez praktyka, który od kilkunastu lat pomaga się rozwijać organizacjom pozarządowym, da Ci czas i wiedzę, aby zaplanować kolejne etapy rozwoju Twojej organizacji.
Na szkoleniu dowiesz się, jakie są możliwe strategie działania w Twojej sytuacji i, jak z sukcesem sprostać stojącym przed Tobą wyzwaniom.
Program:
- Misja i wizja czyli dlaczego nie warto latać z pustą taczką po placu.
– Struktura planowania strategicznego w pigułce
– Paradygmaty pracy „na problemach” i „na zasobach” (model ABCD)
– Elementy wizji i misji
– Praca nad wizją i misją w organizacji - Programy, projekty, wnioski… czyli o tym jak pieniądze stają się przekleństwem
– Diagnoza aktywizująca i jej rola w zarządzaniu organizacją
– Planowanie rozwoju organizacji – kierunki czy cele?
– Nieoczywistości pracy metodą projektu
– Ośrodki wsparcia, praca pro bono, finansowanie społecznościowe i inne nowinki wspierające działania organizacji - Usługi społeczne czyli zmiana reguł gry
– Usługi społeczne: co było, co jest, a co będzie?
– Usługi społeczne czyli nowy język NGO?
– Jak zostać realizatorem usług społecznych?
– A może jednak nie warto…? - Edukacja jako element rozwoju organizacji – być uczniem czy nauczycielem? Oto jest pytanie!
– Edukacja a inne strategie zmiany społecznej
– Jak może uczyć się NGO? Krótki przegląd nowych tendencji edukacyjnych.
– NGO jako edukator – wiedza i doświadczenie jako narzędzia realizacji misji.
– Kim można zostać? – czyli przegląd podstawowych ról edukacyjnych
Gdzie i kiedy:
Warsztaty odbędą się w dniach 25-27 października w Hotelu w Korbielowie. Wydarzenie rozpoczniemy w piątek ok. 16.00 i zakończymy w niedzielę o 14.00. Szkolenie liczy 24h godziny dydaktyczne.
Organizator pokrywa koszty pobytu i wyżywienia. Uczestnicy są obowiązani pokryć koszty dojazdu. Organizator może pomóc w organizacji wspólnego dojazdu na wydarzenie.
Hotel spełnia wymogi dostępności.
Rejestracja na wydarzenie jest prowadzona za pomocą formularz zgłoszeniowego do wyczerpania 1,5-krotności limitu miejsc: https://forms.gle/St7DJ3zDj7CYbnFT9
UWAGA! Wysłanie formularza nie jest jednoznaczne z akceptacją udziału w warsztatach. Osoby zakwalifikowane otrzymają potwierdzenie udziału do 20 września 2021 r.
Rejestracja na spotkanie jest prowadzona za pomocą następującego linka: FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO dla nowych uczestników i uczestniczek projektu. Osoby, już uczestniczące w projekcie dostaną prywatnego linka z zaproszeniem na webinarium.
Po otrzymaniu zgłoszenia uczestnik musi wypełnić pełny komplet formularzy zgłoszeniowych (online) spełniający wymogi unijne, a potem otrzyma link dostępu do wydarzenia wraz z hasłem do webinarium.
Zasady udziału: Projekt „Z prawem na TY!” jest finansowany ze środków Unii Europejskiej dlatego każda osoba musi wypełnić formularze zgłoszeniowe do udziału w projekcie i zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Dodatkowo każdy uczestnik projektu musi reprezentować organizację pozarządową, co musi zostać potwierdzone wypełnionym drukiem zgłoszenia organizacji pozarządowej do udziału w projekcie. Wypełnione dokumenty należy oddać w biurze projektu lub podczas 1 wydarzenia edukacyjnego, w którym weźmie się udział.
Zgodnie z zapisami projektu i jego regulaminem organizacja pozarządowa to stowarzyszenie, fundacja, spółdzielnia socjalna, kościelna osoba prawna, spółka z o.o. non-profit, klub sportowy. Jeżeli reprezentowany podmiot ma inną formę prawną prosimy o kontakt z biurem projektu pod numerem tel.: 536 117 187 – wspólnie ustalimy, czy taka organizacja może otrzymać wsparcie w ramach proponowanego programu.
W razie pytań lub wątpliwości również prosimy o kontakt z biurem projektu pod numerem tel.: 536 117 187 lub e-mail: prawo [@] mostkatowice.pl
Do pobrania:
Paczka dokumentów projektowych w wersji word i .pdf.
Działania projektowe zostały dofinansowane z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014 – 2020.