Centralny rejestr beneficjentów rzeczywistych. Zasady rejestracji i dostępu do informacji – webinarium w dniu 26 stycznia

banner z zaproszeniem na szkolenie

Od 1 listopada nasze organizacje pozarządowe muszą być zgłoszone do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych. Wymóg narzuca na nas Ustawa o przeciwdziałaniu prania brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmowi. Wymóg, na pierwszy rzut oka, wydaje się absurdalny. NGO nie piorą pieniędzy, a terroryzm zwalczają, a nie prowadzą. jednak prawo jest prawem, a za jego niestosowanie ustawodawca przewidział wysokie kary.

Weź udział w webinarium i dowiedz się, jak wprowadzić dane do Rejestru. Na spotkaniu dowiesz się również, w jakim terminie powinieneś to zrobić, aby nie ponieść negatywnych konsekwencji w Twojej organizacji oraz jakie korzystne dane dla Twojej organizacji możesz pobrać z Rejestru.

Program:

  1. Umocowanie prawne Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych;
  2. Definicje ustawowe;
  3. Praktyczne przejście przez rejestrację organizacji w Rejestrze;
  4. Korzystanie z Rejestru i wyszukiwanie w nim ciekawych danych.

Kiedy:

26 stycznia o 16.30 – 18.00

Gdzie:

Online. Na platformie clickmeeting

Szkolenie poprowadzi dla was:

Agnieszka Budzyńska: Autorka i koordynatorka projektu „Z prawem na Ty!”. Absolwentka filologii wschodniosłowiańskiej na Uniwersytecie Śląskim oraz animacji społecznej na Uniwersytecie Gdańskim. Specjalistka z zakresu pozyskiwania środków na inspirujące działania. Od 2012 r. członkini zarządu różnych organizacji pozarządowych, w których odpowiada za realizację wymogów wynikających z aktualnych przepisów prawa. Doświadczenie zdobyła współpracując ze Stowarzyszeniem MOST, Stowarzyszeniem Droga i Śląską Siecią 3 sektora oraz oceniając wnioski dla WUP Katowice, Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego i różnych Ministerstw. Do tej pory udało jej się pozyskać kilka milionów na działania społeczne. Pasjonatka nowych technologii, podcastingu i fotografii. 

Rejestracja na spotkanie jest prowadzona za pomocą następującego linka: FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO dla nowych uczestników i uczestniczek projektu. Osoby, już uczestniczące w projekcie dostaną prywatnego linka z zaproszeniem na webinarium.

Po otrzymaniu zgłoszenia uczestnik musi wypełnić pełny komplet formularzy zgłoszeniowych (online) spełniający wymogi unijne, a potem otrzyma link dostępu do wydarzenia wraz z hasłem do webinarium.

Zasady udziału: Projekt „Z prawem na TY!” jest finansowany ze środków Unii Europejskiej dlatego każda osoba musi wypełnić formularze zgłoszeniowe do udziału w projekcie i zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Dodatkowo każdy uczestnik projektu musi reprezentować organizację pozarządową, co musi zostać potwierdzone wypełnionym drukiem zgłoszenia organizacji pozarządowej do udziału w projekcie. Wypełnione dokumenty należy oddać w biurze projektu lub podczas 1 wydarzenia edukacyjnego, w którym weźmie się udział.

Zgodnie z zapisami projektu i jego regulaminem organizacja pozarządowa to stowarzyszenie, fundacja, spółdzielnia socjalna, kościelna osoba prawna, spółka z o.o. non-profit, klub sportowy. Jeżeli reprezentowany podmiot ma inną formę prawną prosimy o kontakt z biurem projektu pod numerem tel.: 536 117 187 – wspólnie ustalimy, czy taka organizacja może otrzymać wsparcie w ramach proponowanego programu.

W razie pytań lub wątpliwości również prosimy o kontakt z biurem projektu pod numerem tel.: 536 117 187 lub e-mail: prawo [@] mostkatowice.pl

Do pobrania:

Paczka dokumentów projektowych w wersji word i .pdf.

Działania projektowe zostały dofinansowane z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014 – 2020.

Skip to content