Dążysz do bycia skutecznym i zapamiętanym mówcą publicznych?
Chcesz skutecznie wzmocnić przesłanie swojego przemówienia?
Pragniesz stworzyć więź ze swoją widownią, po to, aby Twój głos naprawdę został usłyszany?
Skuteczna komunikacja zależy nie tylko od naszego przygotowania merytorycznego. Sekret udanego wystąpienia publicznego tkwi bowiem w zrozumieniu zależności pomiędzy poszczególnymi elementami przemówienia i umiejętnym ich wykorzystaniu. Jedną z ważniejszych ról w tym zakresieodgrywają techniki storytellingu, wzmacniające wiarygodność, budujące naszą więź z audytorium oraz wspierające cel wystąpienia. Jednocześnie jednak storytelling traci wszystkie powyższe właściwości, jeżeli nasza historia nie jest odpowiednio skorelowana z celem przemówienia oraz potrzebami naszego audytorium.
Niniejsze webinarium skupia się zatem na nabyciu umiejętności prawidłowego przygotowania i opowiadania historii, z uwzględnieniem: cech skutecznej opowieści, modelu bajki oraz właściwej struktury (model podróży bohatera i modele pokrewne). Największym atutem tego spotkania jest jednak umiejętnośćokreślenia celu i potrzeb konkretnej widowni oraz wkomponowania historii w całościową strukturę naszego przemówienia z użyciem autorskiego narzędzia prowadzącej – piramidy przemówień. Z punktu widzenia uczestników szkoleń oznacza to świadomość tematu, klarowność celu oraz spersonalizowany przekaz, co bezpośrednio rzutuje na skuteczność wystąpienia oraz zrealizowanie zakładanych przez mówcę intencji.
Program:
1. Czemu służy historia w wystąpieniach publicznych? – krótko o celu przemówienia:
2. Cztery niezbędne składniki każdej historii:
3. Dlaczego historie działają?, czyli o modelu bajki Leacha i Greimasa, wraz z analizą case study.
4. Moc historii, czyli zmiana emocji. O podróży bohatera.
Kiedy:
3 listopada o 16.30 – 18.00
Gdzie:
Online. Na platformie clickmeeting
Szkolenie poprowadzi dla was:
Hanna Wiczanowska – trener współpracujący z firmami: Solvo Group Sp. z o.o. oraz „Anna Krause. Ekspert prawa oświatowego”, w zakresie szkoleń z wystąpień publicznych dla nauczycieli i dyrektorów szkół. Certyfikowany trener biznesu w ramach International Trainers & Facilitators Federation, ze specjalizacją trener i mentor wystąpień publicznych, storytellingu oraz technik ewaluacji. Zaawansowany Srebrny Mówca (ACS) oraz Zaawansowany Brązowy Lider (ALB) według certyfikacji organizacji Toastmasters International. W roku akademickim 2020/2021 prowadziła ona dla nauczycieli akademickich Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, warsztaty z zakresu wykorzystania technik wystąpień publicznych w prowadzeniu zajęć dydaktycznych. Trener w ramach programu „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”.
W 2019 r. Hanna Wiczanowska zajęła trzecie miejsce w finale Konkursu Ewaluacji (krytycznej i motywującej oceny wystąpień publicznych) w obrębie pięciu krajów nadbałtyckich – w j. angielskim. Jest ona ponadto zdobywczynią trzeciego miejsca w finale Mistrzostw Polski w mowach improwizowanych w j. angielskim oraz finalistką (osiem najlepszych osób) w obrębie tych samych pięciu krajów nadbałtyckich, w j. angielskim. Przygotowując, wygłaszając i ewaluując przemówienia publiczne, korzysta z autorskich narzędzi, pozwalających na dywersyfikację doboru środków przekazu oraz technik udzielania informacji zwrotnej, w zależności od charakteru i celu przemówienia.
Rejestracja na spotkanie jest prowadzona za pomocą następującego linka: FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO dla nowych uczestników i uczestniczek projektu. Osoby, już uczestniczące w projekcie dostaną prywatnego linka z zaproszeniem na webinarium.
Po otrzymaniu zgłoszenia uczestnik musi wypełnić pełny komplet formularzy zgłoszeniowych (online) spełniający wymogi unijne, a potem otrzyma link dostępu do wydarzenia wraz z hasłem do webinarium.
Zasady udziału: Projekt „Z prawem na TY!” jest finansowany ze środków Unii Europejskiej dlatego każda osoba musi wypełnić formularze zgłoszeniowe do udziału w projekcie i zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Dodatkowo każdy uczestnik projektu musi reprezentować organizację pozarządową, co musi zostać potwierdzone wypełnionym drukiem zgłoszenia organizacji pozarządowej do udziału w projekcie. Wypełnione dokumenty należy oddać w biurze projektu lub podczas 1 wydarzenia edukacyjnego, w którym weźmie się udział.
Zgodnie z zapisami projektu i jego regulaminem organizacja pozarządowa to stowarzyszenie, fundacja, spółdzielnia socjalna, kościelna osoba prawna, spółka z o.o. non-profit, klub sportowy. Jeżeli reprezentowany podmiot ma inną formę prawną prosimy o kontakt z biurem projektu pod numerem tel.: 536 117 187 – wspólnie ustalimy, czy taka organizacja może otrzymać wsparcie w ramach proponowanego programu.
W razie pytań lub wątpliwości również prosimy o kontakt z biurem projektu pod numerem tel.: 536 117 187 lub e-mail: prawo [@] mostkatowice.pl
Do pobrania:
Paczka dokumentów projektowych w wersji word i .pdf.Skip back to main navigation