Angażowanie innych do udziału w procesie stanowienia prawa

banner z zaproszeniem na szkolenie

Jeżeli czujesz, że Twoja organizacja pozarządowa „stanęła w miejscu”, dodatkowo brakuje Ci nowych osób do działania, to powinieneś dać sobie trochę czasu na strategiczne zaplanowanie dalszych działań w Twojej organizacji.

Proponowane szkolenie, które jest prowadzone przez praktyka, który od kilkunastu lat pomaga się rozwijać organizacjom pozarządowym, da Ci czas i wiedzę, aby zaplanować kolejne etapy rozwoju Twojej organizacji. 

Na szkoleniu dowiesz się, jakie są możliwe strategie działania w Twojej sytuacji i, jak z sukcesem sprostać stojącym przed Tobą wyzwaniom. 

Program:

 1. Wpływ misji i wizji na rozwój organizacji i angażowanie nowych osób.
  – Struktura planowania strategicznego w pigułce
  – Paradygmaty pracy „na problemach” i „na zasobach” (model ABCD)
  – Elementy wizji i misji
  – Praca nad wizją i misją w organizacji 
 2. Praca ze społecznością lokalną
  – Diagnoza aktywizująca i jej rola
  – Planowanie rozwoju organizacji – kierunki czy cele?
  – Mapowanie społecznościowe
  – Nieoczywistości pracy metodą projektu
  – A może jednak nie warto…?
 3. Wolontariat, czy płatna współpraca?
  – Plusy i minusy współpracy finansowej i niefinansowej
  – Skąd wziąć środki za współpracowników?
 4. Zarządzanie zasobami ludzkimi
  – Planowanie strategiczne w ZZL
  – Przegląd pomysłów i technik motywacyjnych.
  – NGO jako edukator – wiedza i doświadczenie jako narzędzia realizacji misji.
  – Kim można zostać? – czyli przegląd podstawowych ról edukacyjnych

Gdzie i kiedy:

Warsztaty odbędą się w dniach 24-26 października w Hotelu w Korbielowie. Wydarzenie rozpoczniemy w piątek ok. 16.00 i zakończymy w niedzielę o 14.00. Szkolenie liczy 24h godziny dydaktyczne.

Organizator pokrywa koszty pobytu i wyżywienia. Uczestnicy są obowiązani pokryć koszty dojazdu. Organizator może pomóc w organizacji wspólnego dojazdu na wydarzenie.

Hotel spełnia wymogi dostępności.

Rejestracja na wydarzenie jest prowadzona za pomocą formularz zgłoszeniowego do wyczerpania 1,5-krotności limitu miejsc: https://forms.gle/St7DJ3zDj7CYbnFT9

UWAGA! Wysłanie formularza nie jest jednoznaczne z akceptacją udziału w warsztatach. Osoby zakwalifikowane otrzymają potwierdzenie udziału do 20 września 2021 r.

Rejestracja na spotkanie jest prowadzona za pomocą następującego linka: FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO dla nowych uczestników i uczestniczek projektu. Osoby, już uczestniczące w projekcie dostaną prywatnego linka z zaproszeniem na webinarium.

Po otrzymaniu zgłoszenia uczestnik musi wypełnić pełny komplet formularzy zgłoszeniowych (online) spełniający wymogi unijne, a potem otrzyma link dostępu do wydarzenia wraz z hasłem do webinarium.

Zasady udziału: Projekt „Z prawem na TY!” jest finansowany ze środków Unii Europejskiej dlatego każda osoba musi wypełnić formularze zgłoszeniowe do udziału w projekcie i zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Dodatkowo każdy uczestnik projektu musi reprezentować organizację pozarządową, co musi zostać potwierdzone wypełnionym drukiem zgłoszenia organizacji pozarządowej do udziału w projekcie. Wypełnione dokumenty należy oddać w biurze projektu lub podczas 1 wydarzenia edukacyjnego, w którym weźmie się udział.

Zgodnie z zapisami projektu i jego regulaminem organizacja pozarządowa to stowarzyszenie, fundacja, spółdzielnia socjalna, kościelna osoba prawna, spółka z o.o. non-profit, klub sportowy. Jeżeli reprezentowany podmiot ma inną formę prawną prosimy o kontakt z biurem projektu pod numerem tel.: 536 117 187 – wspólnie ustalimy, czy taka organizacja może otrzymać wsparcie w ramach proponowanego programu.

W razie pytań lub wątpliwości również prosimy o kontakt z biurem projektu pod numerem tel.: 536 117 187 lub e-mail: prawo [@] mostkatowice.pl

Do pobrania:

Paczka dokumentów projektowych w wersji word i .pdf.

Działania projektowe zostały dofinansowane z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014 – 2020.

Skip to content