Wykorzystanie w działaniach lokalnych technik używanych w konsultacjach społecznych – webinarium w dniu 20 września

banner z zaproszeniem na szkolenie

Z pewnością słyszeliście o kawiarenkach obywatelskich i innych ciekawych technikach konsultacji społecznych. Z pewnością zastanawialiście się też, jak te techniki mogą się Wam przydać w Waszych działaniach społecznych. Mam dla Was dobrą wiadomość – możecie urozmaicić Wasze spotkania, warsztaty i działania wykorzystując techniki konsultacji społecznych!

Jeżeli jesteście ciekawi, jak to zrobić, zapraszamy Was na webinarium, które poprowadzi praktyk, który przeprowadził niezliczone diagnozy lokalne i konsultacje społeczne oraz napisał moc dofinansowanych projektów na działania ze społecznością lokalną.

Program:

1. Przegląd technik prowadzenia konsultacji, które można wykorzystać w działaniach lokalnych
2. Zalety każdej z technik i kiedy po nie sięgać
3. Zasoby niezbędne do prowadzenia działań
4. Przegląd dobrych praktyk 

Kiedy:

20 września o 17.00 – 18.30

Gdzie:

Online. Na platformie clickmeeting

Szkolenie poprowadzi dla was:

Grzegorz Wójkowski – absolwent socjologii UŚ, Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka; Szkoły Trenerów STOP i Programu Liderzy PAWF Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności; prezes zarządu Bona Fides; członek Rady Programowej Instytutu Socjologii UŚ; współtwórca wielu narzędzi do prowadzenia monitoringu (m.in. BIP w JST, BIP sądów i prokuratur, prowadzenia konsultacji społecznych, udostępniania informacji publicznej na wniosek, realizacji polityki senioralnej w miastach czy realizacji budżetów obywatelskich); realizator licznych monitoringów (tematyka jak wyżej); trener (m.in. z zakresu prawa do informacji publicznej, prowadzenia monitoringów, prowadzenia działań rzeczniczych, prowadzenia konsultacji społecznych); realizator licznych procesów konsultacji społecznych i ewaluacji m.in. w Katowicach, Krakowie, Bytomiu czy Piekarach Śląskich; doradza ponad 50 inicjatywom lokalnym z terenu całej Polski (w ramach akcji Masz Głos Fundacji im. Stefana Batorego).

Rejestracja na spotkanie jest prowadzona za pomocą następującego linka: FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO dla nowych uczestników i uczestniczek projektu. Osoby, już uczestniczące w projekcie dostaną prywatnego linka z zaproszeniem na webinarium.

Po otrzymaniu zgłoszenia uczestnik musi wypełnić pełny komplet formularzy zgłoszeniowych (online) spełniający wymogi unijne, a potem otrzyma link dostępu do wydarzenia wraz z hasłem do webinarium.

Zasady udziału: Projekt „Z prawem na TY!” jest finansowany ze środków Unii Europejskiej dlatego każda osoba musi wypełnić formularze zgłoszeniowe do udziału w projekcie i zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Dodatkowo każdy uczestnik projektu musi reprezentować organizację pozarządową, co musi zostać potwierdzone wypełnionym drukiem zgłoszenia organizacji pozarządowej do udziału w projekcie. Wypełnione dokumenty należy oddać w biurze projektu lub podczas 1 wydarzenia edukacyjnego, w którym weźmie się udział.

Zgodnie z zapisami projektu i jego regulaminem organizacja pozarządowa to stowarzyszenie, fundacja, spółdzielnia socjalna, kościelna osoba prawna, spółka z o.o. non-profit, klub sportowy. Jeżeli reprezentowany podmiot ma inną formę prawną prosimy o kontakt z biurem projektu pod numerem tel.: 536 117 187 – wspólnie ustalimy, czy taka organizacja może otrzymać wsparcie w ramach proponowanego programu.

W razie pytań lub wątpliwości również prosimy o kontakt z biurem projektu pod numerem tel.: 536 117 187 lub e-mail: prawo [@] mostkatowice.pl

Do pobrania:

Paczka dokumentów projektowych w wersji word i .pdf.

Skip to content