Mojepaństwo.pl – miejsce, gdzie znajdziesz dane do projektów dla społeczników

Skreen z serwisu - różne dane do projektów

Jeżeli kiedykolwiek siedziałeś i zastanawiałeś się, gdzie znaleźć niezbędne dane do uzasadnienia potrzeby podjęcia działania. Przegrzebałeś GUS, dane MOPS i OPS, a ciągle nie znalazłeś tego, co chciałeś to koniecznie sprawdź dane do projektów, które są dostępne w jednym z lepszych serwisów agregijacych dane z różnych miejsc i urzędów: mojepanstwo.pl

Jak działa mojepanstwo.pl?

Moje Państwo to serwis prowadzony przez Fundację Moje Państwo, która powstała w 2010 r. Fundacja powstała, aby dostarczać obywatelom wiedzę i dane nieprzetworzone przez media. Na początku Fundacja uruchomiła portal Sejmometr, który miał przekazywać informacje o działaniach posłów w Sejmie. Obecnie ten portal jest częścią serwisu mojepanstwo.pl, który zapewnia wygodny dostęp do danych publicznych.

Serwis jest szalenie interesujący dla społeczników z dwóch powodów. Po pierwsze, w serwisie można znaleźć całe stosy danych, w przejrzystej formie. Po drugie, te dane są automatycznie zaczytywane z dostępnych serwisów urzędowych i publikowane w przyjaznej formie. To jest rzecz, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, gdyż warto pozyskać środki z różnych źródeł grantowych na to, aby dane „same się za nas zbierały”. Obecnie nie ma możliwości, aby dane gromadzić ręcznie – jest ich za dużo. Dodatkowo, część z nich jest celowo „ukryta” na www, tak, aby dostęp do danych był maksymalnie utrudniony. Programy do gromadzenia zrobią to za nas w sposób automatyczny, ale trzeba mieć środki na budowę takiego systemu. O tym, jakie granty mogą pozyskać organizacje biorące udział w procesie stanowienia prawa pisaliśmy w tym artykule.

W przygotowaniu wniosków nieocenioną pomoc uzyskasz w serwisie mojepanstwo.pl.

Jakie dane do projektów znajdziesz w tym miejscu?

Serwis składa się z kilku pod-serwisów:

  1. Rejestr.io, który prowadzi do „zwiększania pewności i jawności obrotu gospodarczego” W rejestrze wyszukasz dokładne i aktualne dane o spółkach, fundacjach i stowarzyszeniach. Rejestr zaczytuje dane głównie z KRS. Jednak w przeciwieństwie do KRS widnieją w nim też powiązania pomiędzy konkretnymi osobami zaangażowanymi w działania poszczególnych organizacji.
  2. Tenders Guru, który monitoruje zamówienia publiczne. Za jego pomocą sprawdzisz, kto wygrywa przetargi publiczne i znajdziesz zamówienie dla swojej firmy.
  3. Bank danych.io, w którym znajdziesz każdą informację, jaka będzie Ci potrzebna do napisania projektu. Bank danych informacje bierze głównie z GUS, ale prezentuje je w logiczny i uporządkowany sposób. W Banku danych znajdują się informacje o cenach, finansach publicznych, gospodarce mieszkaniowe, kulturze i sporcie, ludności, nauce, ochronie zdrowia, rynku pracy, samorządzie terytorialnym, organizacjach pozarządowych, edukacji i wiele innych.
  4. Kto? Ile?, który jest serwisem, w którym sprawdzisz kto i w jakiej wysokości otrzymuje w Polsce pomoc publiczną dla przedsiębiorców.
Skip to content